Öz Bozak Kuyu Temel

Kuyu Temel
İstanbul Kuyu Temelci
Kuyu Temel Firmaları
Kuyu Temel Fiyatları

Kuyu Temel, Kuyu Temel Firmaları, Kuyu Temel Yapanlar, Kuyu temel Ustası, Kuyu Temel Fiyatları, Kuyu Temel Yapımı

Temel Nedir? Neden Gereklidir?

KUYU TEMEL

Kuyu Temel , yapı yüklerinin güvenliğini şekillendirir. Temeller, kolon, perde, Taşıyıcı duvar gibi düşey Depolamalardan taşıyıcı. Betonarme temeller, çelik, ahşap gibi yapıların temellerinde de.Olan  kuyu temel , iksa yöntemlerinden birini seçin. Genel olarak bitişik yapılarda ısıtma sistemi için öncelikli olarak bir yöntemdir. Olan kuyu temel, işçiliği en fazla olan ve tehlikesi en bol yöntemlerdendir. Artılarından bir tanesi diğer iksa yöntemlerine göre daha ekonomik.

KUYU TEMELCİ

Kuyu temelcilik, insan gücü ile kazı yapıcı tek taraflı betonarme perde gibi bazı derin kazılarda Yeraltı suyunun fazlalığı sert zeminler en uygun uygulama yeridir. Zemine göre 20 ila 30 m. Kuyu temelci uygulaması, komşu parsellerde, yollarda toprak kaymasını önlüyor ve böyle m2 yer önü olur olur. Kuyu anonaları, ebatları ve sıraları numaralandırıldıktan sonra cephe uzunluğunda 7 adet kuyu oluşturulur. zemine göre 20 ila 30 m. derinliğe kadar uygulanabilir.

KUYU TEMELCİ FİYATLARI

İşin Birim Fiyatı :1 m3 kazılacak olan toprağın fiyatı 0,00 TL/m3 tür.Birim fiyatını Yer, Konum, Proje detayı , Zemin etüd raporlarındaki sonuçlar belirler bu bilgileri taşeron firma adayları ile paylaşmanız durumunda anlaşma yapıldığı halde her hangi bir nedenle fiyat artışı isteyen bir taşeronla karşılaşmamış olursunuz. Kuyu Temel Maliyeti Kuyu temel maliyeti diğer iksa sistemlerine göre çok daha ekonomik ve yer kaybı yaşanmaz toprak kaymasını önler ve projedeki taşıyıcı perde görevini yapar farklı iksa sistemlerinde fore kazık , mini kazık , uygulandığında değerli arsanızdan m2 yer kaybı olur ve tekrar perde imalatı için gerek işçilik , demir , beton maliyeti doğar.

KUYU TEMEL HESABI

Düzeltilmiş toprak yüzeyinde el ile açılacak olan kuyularda en x boy x derinlik değerlerinin çarpımı sonucu toprağın m3 cinsinden ölçümü yapılacaktır. Metraj buna göre belirlenecektir. Derinlik ölçümü yapılırken perdenin en üst noktası ile kuyu temelin en alt noktası arasındaki yükseklik farkı derinlik ölçüsü olarak kabul edilecektir. Boş alan yüksekliği h boyuna dahildir. Örnek arsanın ebatları 11m x 30m ise 30 m lik kenarlara yapılan kuyu temeller 1,5m x 3m lik kuyulardan oluşacağından, arka dar kenardaki kuyuların metrajı hesaplanırken [11m –(1.5m+1.5m)] x 1.5m x h değişken şeklinde yapılacaktır. Köşe kuyular L tarafı ölçüye girmez

KUYU TEMEL SERVİS BÖLGELERİ

Kuyu Temel Servis Şubeleri Başta İstanbul İlçeleri Olmak Üzere Tüm Türkiye Geneli Kuyu Temelci Hizmetleri Arnavutköy Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beylikdüzü Beyoğlu Büyükçekmece Çatalca Esenler Esenyurt Eyüp Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu Adalar Ataşehir Beykoz Çekmeköy Kadıköy Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar Kıraç Hadımköy Esenkent Altınşehir Kayabaşı Kayaşehir Gebze Kocaeli İzmit Çorlu Çerkezköy Edirne

ÖZ BOZAK İNŞAAT KUYU TEMEL